ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIMIZLARIN EL EMEKLERİ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTU

ÖZEL GEREKSİNİMLİ ÇOCUKLARIMIZLARIN EL EMEKLERİ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTU

Özel gereksinimli öğrencilerin eğitim gördüğü Etimesgut Özel Eğitim Meslek Okulundaki öğrenciler tarafından üretilen ürünler 10 Mayıs 2023 tarihinde düzenlenen bir el sanatları sergisiyle ziyaretçilerle buluştu.

Okulda öğrenim gören öğrencilerin bir yıl boyunca ürettikleri mobilya, el sanatları ve yiyeceklerden kesitlerin yer aldığı sergide öğrencilerin el emekleriyle ürettikleri ürünler büyük beğeni toplandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Sayın Okan İBİŞ tarafından açılışı yapılan Ürün Sergisinde öğrencilerin eserlerini tek tek inceleyen Sayın Okan İBİŞ, “Hayatın karşılarına çıkardığı engelleri aşarak geleneksel el sanatlarımızı yaşatan ve el emeğiyle ürettikleri eserleri gururla sergileyen öğrencilerimize destek olmanın büyük bir önem taşıdığını” vurgulayarak, “Bir geleneği yaşatmanın temel yolu öncelikle insanı yaşatmaktır. Bizler çocuklarımıza daha çok olanaklar tanıdıkça, çocuklarımızın azminin ve becerilerinin daha çok artacağına inanıyorum. Geleneksel el sanatlarımıza yönelik çalışmalarımıza özel gereksinimli çocuklarımızı daha çok dahil edecek ve böyle önemli etkinlikleri tüm ülke çapında daha çok desteklemeye devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Etkinlik kapsamında, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanarak dağıtılan kültürel miras eğitim materyalleri ve geleneksel oyuncaklar öğrenciler tarafından büyük bir ilgi ve sevinçle karşılandı.

  • 001.jpeg
  • 002.jpeg
  • 003.jpeg
  • 004.jpeg
  • 005.jpeg