ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’nden Fark Yaratan Seminer: Kültür Ekonomisi ve Yönetimi

Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında görev yapan personelinin gelişimine ve değişimine katkıda bulunmak için düzenlediği hizmet içi eğitimlerle çalışanlarının yeterliliklerini arttırmayı amaçlıyor. Çok geniş bir yelpazede belirlenen eğitim konuları;  kurum personelinin çalışma yaşantısına rastlayan döneminde davranışlarını, değerlerini geliştirmesi için onlara yeni bilgi ve beceriler kazandırmayı hedefliyor.

Bu kapsamda Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2018 Yılı Hizmet İçi Eğitim Planı’nda yer alan "Kültür Ekonomisi ve Yönetimi" konulu hizmet içi eğitim gerçekleştirildi. Bakanlık merkez birimleri, Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve bağlı birimlerinde görev yapan personele yönelik olarak 26 Kasım 2018 tarihinde gerçekleştirilen eğitimi, 2017 yılında gerçekleştirilen 3. Milli Kültür Şurası Kültür Ekonomisi Komisyonu Başkanı gazeteci yazar Ali SAYDAM sundu.  

Türkiye’nin kültür ekonomisi konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ali SAYDAM’ın kültür ekonomisine yönelik Türkiye ve dünyadan örneklere yer verdiği sunumu, katılımcıları tarafından ilgiyle izlendi.

Eğitim Seminerinin sonunda, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Temsili Listelerine en çok unsur kaydettiren ilk 5 ülke arasında olduklarını belirten Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ, Türkiye adına kayıtlı 16 unsurdan biri olan Çini Sanatının nadide bir örneğinin ve Genel Müdürlük prestij kitaplarının yer aldığı hediyelerini Ali SAYDAM’ a takdim etti.
Eğitimin sadece okul yıllarında kalmayıp, meslek hayatında da devam ettirilmesi gerektiği düşüncesinden hareketle, hem çalışma alanlarına hem de kişisel gelişime olan katkısından ötürü, kurum personelinin hizmet içi eğitimlerden en üst düzeyde faydalanmasını hedeflediklerini ifade eden Okan İBİŞ, hizmet içi eğitimleri yaygınlaştırarak sürdüreceklerini belirtti. 

  • _DSC0065.JPG
  • ali saydam 039.JPG
  • ali saydam 057.JPG