ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

PEHLİVAN / KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ FOTOĞRAF KATALOĞU KATILIM ŞARTNAMESİ

PEHLİVAN / KIRKPINAR YAĞLI GÜREŞLERİ FOTOĞRAF KATALOĞU

KATILIM ŞARTNAMESİ

 

T.C.  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ‘Pehlivan / Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ adlı uluslararası  katılımlı bir ‘Fotoğraf Katalaloğu’nun yayınlanması planlanmıştır.  Bu projede amaç en seçkin Kırkpınar fotoğraflarından oluşacak uluslararası kalitede bir yayın gerçekleştirmektir.  UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Programı için dünya miras listesine aday dosya olarak sunulan ‘Kırkpınar Yağlı Güreş Festivali’ ne destek olacak bu yayın, aynı zamanda bir boşluğu dolduracak sanatsal bir eser niteliğinde olacaktır. Sizlerin de Kırkpınar’ın tanıtımı için destek vereceğini umuyoruz.

 

Fotoğraf Kataloğu ile ilgili Katılım Şartları aşağıda verilmiştir.

 

 • Yurtiçi ve yurtdışından herkesin katılımına açıktır.
 • Fotoğraflar herhangi bir zaman dilimi içinde çekilmiş olabilir ancak Kırkpınar’da çekilmiş fotoğraflara öncelik verilecektir.
 • Katılımcılar en çok 10 fotograf ile katılabilirler. Fotoğraflar siyah-beyaz ya da renkli olabilir. Fotoğrafların çözünürlüğü 300 DPI (Kısa Kenar en az 2000 Pixel Olmalıdır). JPEG formatında olmalıdır.
 • Fotoğrafların daha once herhangi bir yarışmaya katılmış olması, ödül almış olması ya da bir şekilde yayınlanmış olması dikkate alınmayacaktır.
 • Tasarlanan fotoğraf kataloğu için katılımcılara telif ücreti ödenmeyecektir ,  fotoğraf yada fotoğrafları yayınlanmak üzere seçilen katılımcılara yayınlanacak Pehlivan Fotoğraf Kataloğu ücretsiz gönderilecektir. (Katılımcıya yayınlanacak fotoğrafı kadar katalog gönderilecektir. (3 fotoğrafa kadar 1 katalog, 6 fotoğrafa kadar 2 katalog, 9 fotoğrafa kadar 3 katalog).
 • Katalog için son katılım tarihi 05 Kasım 2010. Bu tarihten sonra gelecek katılım isteği değerlendirmeye alınmayacaktır.
 • Katılımcılar fotoğraflarını, e-posta ya da CD ile gönderebilir. E-posta yoluyla gönderilecek fotoğraflar için address (dogancevik@yahoo.com). CD içinde gönderilecek fotoğraflar için adres (Doğanay Çevik / Kültür ve Turizm Bakanlığı,  Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, İnönü Cad. No:5 Kat:10    06500  Emek / Ankara / Türkiye) .
 • Fotoğraflarla birlikte katılımcıların, adı, soyadı, iletişim adresi (ve / e-mail adresi) ile birlikte, kısa fotoğraf bilgileri yazılmalıdır (çekim yeri, tarihi, konusu gibi).
 • Değerlendirmeler, Genel Müdürlüğümüzce belirlenecek bir Komisyon tarafından yapılacak olup, uygun bulunanlar Katalogda yayınlanacaktır. Seçilen ve yayınlanmasına karar verilen fotoğraflarla ilgili tüm katılımcılara e-posta yoluyla ayrıca bilgi gönderilecektir.  
 • Katılımcı, Katalogda yayınlanmak üzere gönderdiği yapıtın tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Katılımcılardan bu beyan ve kabulleri dışında hareket ettiği anlaşılanlardan elde ettikleri her türlü kazanımları geri alınır.
 • Katılımcılar şartnamede belirtilen kuralları kabul etmiş sayılırlar.