ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Konaklama Yiyecek - İçecek Sektöründe Turist Rehberi Meslek Standardı Taslağı İçin Kurum/Kuruluşlardan Görüş Talebi

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı (KTB) ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Konaklama ve Yiyecek İçecek Hizmetleri Sektöründe “Turist Rehberi Meslek Standardı” hazırladı.

07.Nisan.2010 Saat: 16.00

Turist Rehberi Meslek Standardının belirlenmesi amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği arasında 27 Ocak 2010 tarihinde “Meslek Standardı Hazırlama İşbirliği Protokolü” imzalanarak Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektörü için standart hazırlama süreci başlatılmıştır.

Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Seyahat Acentaları Birliği tarafından Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektöründe Turist Rehberi Taslak Meslek Standardı hazırlanmıştır.

Turist Rehberi (Seviye 5) Meslek Standardı”nı Bilgisayarınıza İndirmek İçin Tıklayınız

Hazırlanan meslek standardının kalite ve kabul edilebilirliğini artırabilmek amacıyla görüş ve önerilerinize ihtiyaç duyulmaktadır.

İlgili tarafların görüşüne sunulmuş olan “Taslak Meslek Standardı Görüş ve Değerlendirme Formu”nu indirmek için tıklayınız

Bu bağlamda görüş ve önerilerinizi “Taslak Meslek Standardı Görüş ve Değerlendirme Formu”nu doldurarak Bakanlığımıza yazıyla “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, Turist Rehberliği Dairesi Başkanlığı İsmet İnönü Bulvarı No:5, Kat: 9 Emek/ANKARA”  adresine veya ( rehberlik@kulturturizm.gov.tr ) e-posta adresine en geç 07 Mayıs 2010 tarihine kadar iletilmesi gerekmektedir.

Gelen görüşler doğrultusunda KTB ve TÜRSAB tarafından gerekli düzeltmeler yapıldıktan sonra, taslak meslek standardı MYK  Turizm, Konaklama ve Yiyecek-İçecek Hizmetleri Sektör Komitesinin görüşüne sunulacaktır.