ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Bandırma’da Mevlana Etkinliği

Bandırma’da Mevlana Etkinliği (06 Kasım 2007)

Bandırma’da etkinliğin yapılacağı 06 Kasım 2007 tarihinde Bakanlığımızı temsilen Müjdat ÖZBAHÇIVANOĞLU (Daire Başkanı) ve Erol EVCİN (Kültür ve Turizm Uzman Yardımcısı) Bandırma Belediye Başkanı Sayın Recep ERAYDIN’a bir nezaket ziyaretinde bulunmuşlar ve etkinlik hakkında kendisine bilgi sunmuşlardır.
Ettkinliğin sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve amacına ulaşması için gerekli çalışmalar titizlikle yürütülmüş ve hazırlıklar Belediye Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden Sayın Funda ÖZTEMEL ve Sayın İsmail ÜLKER ile koordineli bir şekilde sürdürülmüştür.
Etkinlik programı akşam saat 20.00’da 2.500 kişilik Banvit Karali Acar Kapalı Spor Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklâl Marşı ile başlamıştır. Müteakiben Belediye Başkanı Sayın Recep ERAYDIN etkinliğin anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmıştır. Bunu Dr. Abdülrezzak TEK’in (Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğretim üyesi) etkinlikte hazır bulunan halka sunduğu “Mevlana’nın Hayatı ve Mevlevilik” hakkında 20 dakika süren tebliği takip etmiştir.
Etkinlik, Mevlana’nın hayat hikayesini ve Mevleviliği anlatan bir sinevizyon gösterisinin ardından İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğu’nun Tasavvuf Müziği dinletisi eşliğinde sema gösterisi ile devam etmiştir. Bandırma halkı etkinliğe büyük bir ilgi göstermiştir.
Etkinliğe Balıkesir İl Kültür Turizm Müdürü Sayın Mustafa Çaltı da iştirak etmiştir.