ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

15-19.05.2006 Tarihlerinde Antalya'da Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi Yapılacaktır

Sualtı Arkeolojisi ve Dalış Turizmi Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi

Bölgelerimizin yerel ihtiyaçları ve turizm çeşitliliği göz önüne alınarak Profesyonel Turist Rehberlerinin rehberlikte  uzmanlaşma eğitimlerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Üç tarafı denizlerle çevrili ülkem Rehberler Odasınca izde  “Sualtı Arkeolojisi ve Dalış Turizmi Rehberlikte Uzmanlaşma Eğitimi”  Projesi Profesyonel Turist Rehberleri tarafından daha iyi öğrenilmesi amacıyla Profesyonel Turist Rehberliği Yönetmeliğinin “Rehberlikte uzmanlaşma ve eğitim” başlıklı 43.maddesine istinaden rehberlikte uzmanlaşma eğitimi  gerçekleştirilecektir.

Bakanlığımız denetiminde, Antalya Rehberler Odasınca Antalya’da   15-19 Mayıs  2006 tarihleri arasında “Sualtı Arkeolojisi ve Dalış Turizmi Rehberlikte  Uzmanlaşma Eğitimi” gerçekleştirilecektir. Eğitimin sonunda yapılacak  sınavda başarılı olanlara “Sualtı Arkeolojisi ve Dalış Turizmi Rehberlikte  Uzmanlaşma Eğitimi Başarı Belgesi” verilecektir. Bu  programın uygulanması için,  programa katılacak rehberler tarafından; otel, program dışında yeme-içme giderleri haricinde  475.00 YTL. nin Antalya Rehberler Odası tarafından belirlenen  hesap numarasına   yatırılması gerekmektedir. Müracaatlar Antalya Rehberler Odasına ve Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğüne yapılabilecektir