ARAŞTIRMA VE EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetici Asistanlarının Eğitimi Mesaisi

Kültür ve Turizm Bakanlığı; alanında tam profesyonel, donanımlı, iletişim yetenekleri gelişmiş sekreter ve yönetici asistanları yetiştirmek için eğitim çalışmalarına başladı.   

Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen eğitim faaliyetleri, 2014-15 dönemine hızlı başladı.  Hizmet İçi Eğitim Dairesi Başkanlığının düzenlediği eğitimlere son olarak; yöneticilerin çalışmalarını etkili bir şekilde destekleyecek ve yönetimde verimliliğe en üst düzeyde katkı sağlayacak olan “Yönetici Asistanlığı” eğitimi eklendi. Kültür ve Turizm Bakanlığı personelinin ilgiyle karşıladığı eğitim, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürü Okan İBİŞ’in katılımıyla gerçekleşti. Eğitim boyunca katılımcıların; görev ve sorumluluk bilincinden, motivasyon yönetimine; etkili konuşma ve diksiyondan,  stres ve zaman yönetimine; performanslarını maksimize etmelerini sağlayıcı pek çok konuya değinildi.

Eğitim sonunda katılımcılarla görüş alışverişinde bulunan Okan İBİŞ, bundan sonraki eğitim dönemlerinde kurs niteliği taşıyan sertifika programlarının da düzenleneceği bilgisini verirken, eğitime katılan personelin kişisel performanslarını, başarılı biçimde, çalıştıkları kurumun vizyon ve hedefleriyle uyumlu hale getirmesini hedeflediklerini açıkladı.